سئو
موضوعات داغ

رتبه الکسا چیست و چگونه آن را بهبود ببخشیم؟ روش‌های کاهش رتبه الکسا

کاهش رتبه الکسا یکی از دغدغه‌های مهم مدیران وب سایت‌ها است. امروزه رتبه الکسا به یکی از معیارهای مهم در تعیین کارایی وب سایت‌ها تبدیل شده‌اند. آموزش بهبود رتبه الکسا در سایت‌های آموزشی بازدیدهای زیادی داشته و کاربران زیادی برای بالا بردن رتبه الکسا از این آموزش‌ها استفاده می‌کنند.

کاهش رتبه الکسا با روش‌های زیادی امکان پذیر است اما نکته مهم این است که این روش‌ها در طول سال به مرور اثر خود را از دست می‌دهد. وب سایت الکسا بر اساس الگوریتم‌های خود مدام در حال بروز رسانی پایگاه داده خود است. به همین دلیل روش‌های قدیمی دیگر کارایی ندارند و همواره باید به دنبال روش‌های جدید برای کاهش رتبه الکسا بود.

در این مقاله از وبسایت سئو استاد، ما به شما آموزش بهبود رتبه الکسا را ارائه داده و از جدید ترین روش‌ها برای بالا بردن رتبه الکسا استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید به راحتی از این روش‌ها برای بهبود رتبه سایت خود در الکسا استفاده و سئوی سایت خود را بهبود ببخشید. به یاد داشته باشید که این روش‌ها در حال حاضر کارایی خوبی را داراست.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا به زبان ساده مقدار محبوبیت یک وب سایت است که به صورت دیجیتالی اندازه گیری می‌شود. منظور از محبوبیت تعداد بازدیدهای کاربران از یک سایت است.

در حالت کلی الکسا روش‌های بررسی این محبوبیت را به صورت دقیق بیان نمی‌کند اما در اسناد و الگوریتم‌های منتشرشده از سمت الکسا این نکته خیلی مهم بیان شده که الکسا برای رتبه بندی و بررسی میزان محبوبیت سایت‌ها از داده‌های سه ماه اخیر استفاده می‌کند.

رتبه الکسا

در واقع سایت الکسا داده‌های سطح بالا را از سمت کاربران جمع آوری می‌کند. این داده‌ها در خصوص مقدار بازدید روزانه کاربران از سایت‌های مختلف و مقدار زمانی که در سایت‌ها سپری می‌کنند جمع آوری می‌شود. این داده‌ها به الکسا این امکان را می‌دهد که دید جالبی از سایت شما به دست بیاورد.

این اطلاعات با روش‌های مختلف تحلیل می‌شوند و در نهایت به عنوان رتبه الکسا به کاربران نشان داده می‌شوند. البته الکسا برای کاربران عضو شده در سایت خود امکانات و اطلاعات بیشتری را ارائه می‌دهد.

رتبه خوب الکسا به چه معنی است؟ (کاهش رتبه الکسا یعنی چه)

رتبه الکسا از ۱ شروع شده و تا بی نهایت ادامه پیدا می‌کند. الکسا رتبه‌های خیلی بالا را نمایش نمی‌دهد. از لحاظ رتبه بندی الکسا، سایت شماره ۱ دنیا سایت معروف گوگل است. الکسا برای کاربران خود لیست ۵۰۰ سایت مطرح دنیا را ارائه کرده است. برای کشورها نیز به تفکیک هر کشور لیست سایت های برتر را نمایش می‌دهد. نکته جالب توجه این است که در کشور ایران رتبه ۱ به سایت گوگل اختصاص دارد.

سایت های برتر ایرانی در رتبه بندی الکسا

الکسا در خصوص الگوریتم رتبه بندی خود این توضیح را ارائه داده: ترافیک ، تعامل و رفتار افراد در صفحات سایت‌ها را بررسی و جمع آوری می‌کنیم.

این اطلاعات نمونه‌ای از میلیون‌ها رفتار کاربران در دنیای اینترنت است که توسط الکسا جمع آوری می‌شود. یکی از ابزارهایی که الکسا برای جمع آوری این داده‌ها استفاده می‌کند افزونه مخصوص سایت الکسا است که با نام الکسا تولبار نیز شناخته می‌شود. این افزونه روی مرورگرهای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس نصب می‌شود.

تولبار الکسا

بالا بردن رتبه الکسا با بررسی رقبا

یکی از روش‌های بالا بردن رتبه الکسا ( بهبود رتبه الکسا) این است که شما سایت خودتان را با سایت‌های رقبای خود بررسی کنید. این به این معنی است که نقاط قوت و نقاط ضعف سایت خود را با نقاط قوت و نقاط ضعف سایت رقبا بررسی کنید. در واقع رتبه الکسا راهی است که بتوانید سایت خود را با سایت‌های رقیب مقایسه کنید. همین مقایسه مهم‌ترین دلیل مدیران وب سایت‌ها برای کاهش رتبه الکسا است.

برای اینکه فرآیند کاهش رتبه الکسا را در سایت خود آغاز کنید باید بر اساس استانداردهای سئو، سایت خود را بهینه سازی کنید. این کار باعث می‌شود که سایت شما توسط موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل بهتر دیده شده و کاربران زیادی وارد سایت شما شوند.

روش‌های کاهش رتبه الکسا در سال ۲۰۲۱

روش‌های زیادی برای کاهش رتبه الکسا در اینترنت وجود دارد با این حال روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار هستند. شما می‌توانید با انجام این روش‌ها تا حد زیادی رتبه الکسای سایت خود را بهبود ببخشید.

  • انتشار محتوای با کیفیت

مهم‌ترین روش کاهش رتبه الکسا در سال ۲۰۲۱ تولید و انتشار محتوای با کیفیت است. وقتی محتوا و موضوعات مفید و جذاب را در سایت خود منتشر می‌کنید کاربران بیشتری به سمت سایت شما هدایت می‌شوند. هر صفحه از سایت شما که محتوای مفیدی داشته باشد باعث می‌شود که سیگنال های خوبی برای الگوریتم‌های جست و جو ارسال شده و همین امر باعث بهبود و کاهش رتبه الکسا شود.

تاثیر انتشار محتوا در بهبود رتبه بندی الکسا

تولید محتوای مفید باعث افزایش اعتماد کاربران و افزایش تعداد آن‌ها می‌شود. در نتیجه کاربران زمان بیشتری در سایت شما سپری می‌کنند. همچنین تولید محتوای با کیفیت باعث می‌شود که کاربران این محتوای مفید را در شبکه های اجتماعی خود و بین دوستان خود به اشتراک بگذارند و در نتیجه سایت شما بیشتر دیده شود.

  • دریافت بک لینک

یکی از بخش‌های مهم در آموزش بهبود رتبه الکسا دریافت بک لینک است. نکته قابل توجه این است که همه بک لینک‌ها ارزش یکسانی ندارند؛ یعنی اگر سایت‌های با کیفیتی به سایت شما بک لینک دهند این کار باعث می‌شود که اعتبار سایت شما نزد موتورهای جست و جو بیشتر افزایش پیدا کند. ایده آل ترین حالت در این بخش این است که سایت‌هایی به شما بک لینک دهند که رتبه بهتری از سایت شما داشته باشند در نتیجه الکسا بر اساس اعتبار این سایت‌ها، اعتبار و رتبه سایت شما را نیز بهبود می‌بخشد.

هرچه تعداد بک لینک‌هایی که به سایت شما ارجاع داده می‌شود بیشتر باشد دید کلی از سایت شما بیشتر شده و باعث بهبود رتبه الکسا و بهبود سئو سایت شما می‌شود.

  • خرید اکانت الکسا

یکی از بهترین روش‌های کاهش رتبه الکسا خرید اکانت عضویت در سایت الکسا است. با این کار الکسا سایت شما را سریع تر از دیگر سایت‌ها بررسی و رتبه بندی می‌کند. ایرادات و نواقص سایت شما را به شما اعلام می‌کند. ترافیک مستقیم روی سایت شما را بهتر و هوشمندانه تر اندازه گیری کرده و کلمات کلیدی پرکاربرد و مرتبط با سایت شما را به شما معرفی می‌کند تا از آن‌ها در سایت خود استفاده کنید (کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که کاربران در گوگل سرچ می‌کنند).

خرید اکانت الکسا به صورت ماهانه و حتی سالانه امکان پذیر است. با خرید و ثبت سایت خود در الگوریتم‌های الکسا به نرم افزار الکسا این اجازه را می دهید که کل سایت شما را اسکن کرده و مستقیم داده‌های مورد نیاز را از سایت شما استخراج کند.

  • کلمات کلیدی سایت خود و سایت رقبا را بررسی کنید

یکی از مهم‌ترین دلایلی که مدیران وب سایت به دنبال کاهش رتبه الکسا هستند این است که نسبت به رقبای خود در رتبه بهتری باشند. هدف اصلی کسب و کارها هم همین است. سایت شما باید نسبت به سایت رقیب شما در جایگاه بهتری باشد، در این حالت موضع برتری شما بیشتر خواهد بود.

یکی از روش‌های مناسب برای کاهش رتبه الکسا و پیشی گرفتن از رقبا این است که کلمات کلیدی سایت خود و سایت‌های رقیب را بررسی کنید و ببینید که کاربران حوزه کسب و کار شما بیشتر از کدام کلمات کلیدی در جست و جو های خود استفاده می‌کنند. با این کار شما می‌توانید تولید محتوای مفید خود را بر اساس همین کلمات کلیدی انجام داده و در نتیجه کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید.

روشهای کاهش رتبه الکسا

کاهش رتبه الکسا از جنبه‌های گوناگون روی کسب و کار و سایت شما تأثیر گذار است. با این حال برخی از افراد از اهمیت این موضوع غافل می‌شوند. همین امر باعث می‌شود که رقبا به سرعت از شما پیشی گرفته و به عنوان برند در کسب و کار شما شناخته شوند. برای اینکه این اتفاق نیفتد و شما کسب و کار پر رونق خود را داشته باشید باید از افراد متخصص استفاده کنید.

کاهش رتبه الکسا در نگاه اول کاری ساده است اما این کار نیاز به دانش تخصصی دارد. شما به راحتی می‌توانید از دانش این افراد متخصص برای کاهش رتبه الکسای سایت خود استفاده کرده و باعث بهبود کسب و کار خود شده و رقبای خود را پشت سر بگذارید.

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. من جدیدا شنیدم که الکسا برای همیشه می خواد خداحافظی کنه و سایتش از دست رس خارج میشه. این حقیقت داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا