سئو
موضوعات داغ

آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۲

۴.۶
(۲۰)

در ۲۵ می ۲۰۲۲ (۴ خرداد ۱۴۰۱)، آپدیت هسته الگوریتم گوگل شروع شد و  گوگل اعلام کرد که انتشار آن تقریباً دو هفته طول خواهد کشید. آخرین به روز رسانی اصلی گوگل در نوامبر ۲۰۲۱ در شش ماه قبل انجام شد. از زمان آغاز انتشار آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۲ ابزارهای ردیابی در بیشتر ساعات شب، سطح بالایی از نوسانات را در نتایج جستجوی گوگل نشان داده اند. در این مقاله به بررسی اهمیت به روزرسانی های اصلی هسته گوگل و نوساناتی که بر نتایج جستجو و رتبه سایت ها می گذارد می پردازیم. همچنین سعی می کنیم دستورالعمل ها و توصیه هایی که گوگل در این مورد ارائه می دهد را به زبان ساده بیان کنیم.

تغییرات مربوط به آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۲

تغییرات مربوط به آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال 2022

مانند همه به‌روزرسانی ‌های الگوریتم اصلی احتمالاً در چند هفته اول رتبه بندی سایت ها با نوسان همراه خواهند بود؛ بنابراین اگر متوجه تغییرات شدید نگران نشوید و واکنش‌ های تند و سریع نداشته باشید.  این تغییرات و نوسانات طی چند هفته به حالت طبیعی بر می گردند. اگر تغییرات منفی قابل توجهی اتفاق نیفتد؛ بهتر است برای کار روی سایت برنامه ریزی داشته باشید و تا مدت دو هفته از اعمال تغییرات روی سایت خودداری کنید.

آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۲ فرصت یا خطر؟

آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال 2022 فرصت یا خطر؟

آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۲ را باید بیشتر به چشم یک فرصت نگاه کرد تا یک خطر؛ زیرا از طریق این به‌روزرسانی های اصلی، گوگل تلاش می ‌کند با ارتقای رتبه‌بندی سایت ‌هایی که در یک دوره زمانی خاص عملکرد فوق‌العاده خوبی داشته ‌اند، هدف جستجو را به یک میدان مسابقه تبدیل کند.

در حالی که تعداد کمی از سایت‌ ها از این مزیت برخوردار می‌شوند به احتمال زیاد برخی دیگر از سایت دچار افت رتبه و جایگاه در نتایج جستجو شوند. این کاهش رتبه نشان می دهد که سایت ها باید محتوای خود را مطابقت با هدف کاربر و صنعتی که برای آن تولید محتوا می کنند به روزرسانی کنند. بنابراین می توان گفت که اگر افتی در رتبه بندی سایت مشاهده شد نشان دهنده این موضوع است که زمان آن رسیده که محتوای آن صفحات را به روز نمایید. غول موتور جستجو ادعا می کند که اگرچه هیچ چیزی در یک به روز رسانی اصلی مختص یک سایت خاصی نیست، اما این به روز رسانی های اصلی ممکن است تغییرات قابل توجهی در نحوه عملکرد سایت های خاص در نتایج ارگانیک ایجاد کنند.

دستورالعمل های کلی گوگل در مورد آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل

دستورالعمل های کلی گوگل در مورد آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل

این نوسانات تا چند هفته بعد از به روزرسانی وجود دارد و سایت هایی که با افت رتبه مواجه شده اند هنوز فرصت برای بهبود دارند. به‌روزرسانی‌ های الگوریتم اصلی موضوع خاصی را هدف قرار نمی‌ دهند؛ بلکه گسترده هستند و با هدف بهبود عملکرد کلی موتور جستجو انجام می ‌شوند. اگر فرآیند سئو به صورت سیستماتیک، طبق دستورالعمل های گوگل انجام شود، ممکن است دلایل کمتری برای نگرانی مدیران سایت وجود داشته باشد.

v      به‌روزرسانی ‌های اصلی گوگل چون برای بهبود کلی صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل یا SERP  طراحی می شوند می توانند بسیار گسترده باشند.

v      با چنین به روز رسانی گسترده ای باید انتظار تغییرات قابل توجهی در افزایش یا کاهش رتبه بندی جستجوی خود داشته باشیم.

v      بهترین پاسخگویی برای آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۲، تمرکز بر ارائه بهترین محتوای ممکن است.

v      به گفته گوگل، صفحاتی که در رتبه بندی افت می کنند جریمه نمی شوند؛ بلکه آن صفحات در برابر سایر محتوای وب منتشر شده از آخرین به روز رسانی اصلی توسط موتورهای جستجو مجدد ارزیابی می شوند.

v      به‌روزرسانی‌ های الگوریتم اصلی به‌طور معمولا دو تا چهار بار در سال اجرا می ‌شوند.

v      هیچ تضمینی برای بازیابی افت رتبه سایت ها  از طریق سئو وجود ندارد؛ ولی اگر هیچ تغییری روی سایت جهت بهبود جایگاه آن اعمال نشود ممکن است برای همیشه رتبه صفحه سایت در نتایج جستجو هرگز بهبود پیدا نکند.

v      به روزرسانی هسته گوگل هیچ سایت خاصی را هدف نمی‌گیرند یا مختص سایت خاصی نیستند؛ بلکه برای تقویت ارتباط کلی نتایج جستجو طراحی شده اند و برای همه کارآمد هستند.

v      احتمالا وب مسترهایی که از زمان آخرین به روز رسانی سایت خود را بهبود داده اند شاهد افزایش قابل توجهی در رتبه بندی سایت خود در موتورهای جستجوی باشند.

v      افرادی که پس از آخرین به‌روزرسانی اصلی سایت‌ خود را بهبود نداده اند احتمالاً نسبت به سایت هایی که محتوای بهتری تولید می کنند در رتبه پایین تری قرار گیرند.

v      حدود دو هفته طول می کشد تا به روزرسانی جدید کامل شود.

 

جمع بندی

گوگل در سال چندین بار اقدام به روزرسانی هسته الگوریتم خود می کند؛ در حال حاضر آخرین آپدیت هسته الگوریتم گوگل در ۲۵ می سال ۲۰۲۲ میلادی انجام شده است. این به روزرسانی چندین مرتبه در سال اعلام می شود و هر روز به روزرسانی های کوچکتر آن اتفاق می افتد و اجرای کامل به روزرسانی تا ۲ هفته زمان می برد. این به روزرسانی اصلی پیامدهای مهمی را برای سایت ها دارد که می تواند باعث افزایش یا کاهش رتبه آن ها در نتایج جستجو شود و باعث تغییر موقعیت آن ‌ها در صفحه شود. به روز رسانی الگوریتم اصلی با هدف تطبیق بهتر نتایج جستجو با نیازهای کاربران است. دقت کنید که زمانی که به روز رسانی اجرا می شود، چنین نوساناتی طبیعی است و با گذشت مدت زمان معینی به ثبات می رسند.

مقاله های سایت سئواستاد توسط تولیدکنندگان حرفه ای محتوا تهیه شده و پس از تکمیل آن توسط اینجانب مهدی قلی پور در سایت قرار داده می شود.

ممنون از همراهی شما.

 

منبع:

https://delante.co/google-core-algorithm-update-may-2022/

 

 

 

امتیاز شما به این مقاله؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه ۴.۶ / ۵. تعداد رای: ۲۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

نوشته های مشابه

‫۹ دیدگاه ها

 1. خیلی سایت خوبی دارید. من به عنوان کارآموزی به یک شرکت رفتم و طی دو ماهی که اونجا بودم با مسائل سئو و الگوریتم های گوگل آشنا شدم. و خیلی به این بحث علاقه مند شدم. با کمی جست و جو با سایت خوب شما آشنا شدم. خیلی سایت آموزنده و خوبی دارید و من دارم از مطالبتون استفاده می کنم.
  مرسی از شما.

 2. سلام و درود.
  من در رابطه با آخرین آپدیت گوگل سوال داشتم که چون دیدم طولانی میشه براتون ایمیل زدم. ممنون میشم که پاسخ بدید چونکه سایتم بدجور بهم خورده و افت شدیدی داشتیم.

  1. سلام بر شما
   احتمالا تو حوزه پزشکی و سلامت فعالیت میکنید چون آخرین آپدیت گوگل بیشتر این سایت ها رو تحت تاثیر قرار داد.
   هستم در خدمت شما.

 3. متشکرم. اتفاقا سایت ما هم در بعضی از نتایج افت شدیدی کرد و ما فکر می کردیم که توسط گوگل جریمه شدیم. مرسی از توضیح خوبتون.

 4. سلام. خیلی وب سایت خوبی دارید و خصوصا برای من که در این حوزه مبتدی و تازه کارم، مقالاتتون بسیار کاربردی و آموزنده بودن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا