سئو و بهینه سازی وبسایت
موضوعات داغ

راهکارهای افزایش رنکینگ سایت با استفاده از قواعد افزایش رنکینگ الکسا

افزایش رنکینگ سایت و افزایش رنکینگ الکسا امروز به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران وب‌سایت ها و سئو کارها و وب مستر ها تبدیل شده است. راه های زیادی برای بالا بردن رتبه الکسا و بهبود رنک الکسا وجود دارد اما بهترین مسیر همان راه حل و راهنمایی است که خود سایت الکسا به ما گفته است.

ارتباط افزایش رنکینگ سایت و سایت الکسا

سایت الکسا را می توان یکی از سایت های مهم و پیشرو در زمینه اینترنت دسته بندی کرد. این سایت در سال ۱۹۹۶ تأسیس شد از همان ابتدا مسیر پیشرفت و توسعه را طی نمود به طوری که در سال ۱۹۹۹ مجموعه آمازون سهام این شرکت نوپا را خرید و آن را ارتقا داد.

وظیفه اصلی مجموعه الکسا این است که تمام اطلاعات مربوط به سایت ها و رفتار کاربران را از سطح اینترنت جمع آوری کرده و آن‌ها را به صورت اطلاعات آماری و نموداری به کاربران خود نمایش دهد.

یکی از مهم‌ترین بخش های سایت الکسا رتبه بندی سایت ها بر اساس آمارهای دریافتی است به نحوی که امروزه رتبه الکسای مناسب به یکی از معیار های مدیران وب‌سایت ها تبدیل شده است و افزایش رنکینگ سایت در الکسا در سال های اخیر به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران وب‌سایت ها تبدیل شده است.

بررسی راهکارهای افزایش رنکینگ سایت و رنکینگ الکسا

امروزه مدیران وب‌سایت ها با استخدام افراد ماهر در زمینه افزایش رنکینگ سایت و همچنینی سئوکارهای حرفه ای در تلاش هستند تا هر چه بیشتر و بهتر باعث افزایش رنکینگ سایت خود در الکسا شده و به این ترتیب اعتبار و بازدید زیادی را به دست بیاورند.

در الکسا بهترین سایت رنکینگ ۱ را خواهد داشت و این رتبه ۱ مربوط به سایت گوگل است که روزانه چندین میلیون بازدید را دریافت می کند. به این ترتیب رنکینگ ها دسته بندی خواهد شد. به همین دلیل هم افزایش رنکینگ سایت در الکسا به معنی بهبود بازدید و افزایش ترافیک ورودی در سایت است.

اهمیت افزایش رنکینگ سایت برای مدیران وب‌سایت ها

 

افزایش رنکینگ سایت به معنی این است که سایت شما دارای بازدید روزانه و ماهانه زیاد است و تعداد کاربران زیادی وارد سایت شما می شوند. هر چه که تعداد کاربران ورودی به سایت شما بیشتر و بالاتر باشد رتبه سایت شما بهتر خواهد بود.

این نکته را به یاد داشته باشید که افزایش تعداد کاربران ورودی و تعداد بازدید ها از سایت به معنی افزایش ارائه خدمات و افزایش فروش محصولات و در نتیجه کسب درآمد بهتر و بالاتر است و به همین دلیلی افزایش رنکینگ سایت برای مدیران وب‌سایت ها بسیار مهم است.

همچنین این نکته را باید به یاد داشته باشید که افزایش رنکینگ سایت باعث این خواهد شد که سرمایه گذاران و تبلیغ کننده ها در فضای اینترنت به سراغ سایت شما آمده و ارزش تجاری کسب و کار و برند شما را بالا ببرند. به همین دلیل راهکارها و روش های مهمی برای افزایش رنکینگ سایت را به شما ارائه خواهیم داد.

بررسی راهکارهای افزایش رنکینگ سایت با استفاده از قواعد افزایش رنکینگ الکسا

امروزه راه های زیاد برای افزایش رنکینگ سایت و افزایش رنکینگ الکسا وجود دارد. ممکن است بعضی از راه ها برای کوتاه مدت جواب دهد اما در دراز مدت باعث افت رتبه سایت شما می شود.

البته در این بین راه های خطرناکی نیز وجود دارد که اصلاً پیشنهاد نمی شود چرا که ممکن است باعث مسدود شدن سایت شما و در نتیجه بلاک شدن سایت شما توسط الکسا و دیگر موتور های جست و جو شود و در نتیجه سایت شما در هیچ کدام از نتایج جست و جو ها برای کاربران نمایش داده نشود.

بهترین روش برای افزایش رنکینگ الکسا پیروی از دستورالعمل های داده شده از طریق سایت الکسا است. شما می توانید با استفاده از روش ها و دستورالعمل های زیر تا مقدار زیادی باعث افزایش رنکینگ سایت خود در الکسا شوید.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که رتبه اعلام شده از سایت الکسا بر اساس اطلاعات و آمار های روز های گذشته به دست می آید. این اطلاعات و آمار ها بر اساس محاسبات سنگین و پیچیده ای به دست می آید. همچنینی این اطلاعات بر اساس آمار های واقعی و بر اساس دور زدن ترافیک های جعلی و ربات ها است.

افزایش تعداد کاربران متناسب است با افزایش رنکینگ سایت.

 

مودار زیر در واقع به خوبی نشان می دهد که هرچه تعداد کاربران سایت افزایش پیدا کند رتبه الکسا سایت ها کمتر شده و بهبود پیدا می کند. هرچه رتبه به ۱ نزدیک تر باشد رتبه و جایگاه بهتری را نشان می دهد.

بررسی راهکارهای افزایش رنکینگ سایت با استفاده از قواعد افزایش رنکینگ الکسا

همانطور که اعلام شد در رأس این نمودار ها سایت گوگل قرار دارد که روزانه میلیون ها بازدید دریافت می کند. نکته مهم در بخش میانی این رتبه بندی است جایی که میلیون ها سایت وجود دارند اما به دلیلی عدم رعایت قوانین و قواعد نمی توانند باعث افزایش رنکینگ سایت خود شوند و در بخش میانی باقی‌مانده‌اند. شما می توانید با تغییرات اندکی به سرعت از این بخش خارج شده و وارد بخش میانی نمودار رتبه بندی شوید.

بررسی راهکارهای افزایش رنکینگ سایت با استفاده از قواعد افزایش رنکینگ الکسا
ا

 بر اساس اعلام الکسا شما می توانید از راه های زیر برای افزایش رنکینگ سایت خود اقدام نمایید:

۱- تولید محتوای جذاب و اصیل

تولید محتوای جذاب و اصیل می تواند به شدت باعث افزایش رنکینگ سایت شما شود. در واقع مهم‌ترین و اصلی ترین بخش در زمینه افزایش رنکینگ سایت تولید محتوای جذاب و اصیل است. تولید محتوا به این معنی است که شما باید انواع محتوای متنی و صوتی و تصویری را برای سایت خود تولید و ارائه نمایید.

این محتوای تولید شده باید به صورت خالص و اصیل بوده و عاری از هرگونه کپی برداری باشد. در این صورت فرآیند افزایش رنکینگ سایت شما سرعت بیشتری خواهد گرفت.

۲- لینک سازی

یکی دیگر از راه های افزایش رنکینگ سایت استفاده از قابلیت لینک سازی است و لینک سازی به این صورت است که شما باید در سایت های پر بیننده و پر بازدید لینک سایت خود را قرار دهید. در واقع با این روش سایت های پربیننده با قرار دادن لینک شما در سایت خودشان به اعتبار سایت شما اضافه خواهند کرد. این کار باعث می شود که سرورهای الکسا رتبه و اعتبار سایت شما را افزایش دهند و در نتیجه باعث افزایش رتبه سایت شما شوند.

همچنین شما می توانید برای لینک سازی خارجی از قرار دادن لینک سایت های مطرح و معروف در سایت خود استفاده کنید. اضافه کردن صفحات و پیج ها در شبکه های اجتماعی نیز باعث بهبود و افزایش رنکینگ الکسا خواهد شد.

بررسی راهکارهای افزایش رنکینگ سایت با استفاده از قواعد افزایش رنکینگ الکسا

۳- استفاده از کلمات کلیدی پر بازدید

 

شما باید برای سایت خود از کلمات کلیدی پر بازدید استفاده کنید. با این کار شما می توانید رفتار کاربران را حدس زده و بر اساس کلمات کلیدی که آن‌ها استفاده می کنند سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل نشان دهید.

مهم‌ترین نکته در استفاده از کلمات کلیدی این است که شما باید از این کلمات در محتوای متنی تصویری و ویدئویی خود استفاده کنید. تناسب استفاده از کلمات کلیدی در محتوای تولید شده نیز باید رعایت شود. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی ممکن است نه تنها باعث افزایش رنکینگ سایت نشود بلکه باعث سقوط آن نیز شود.

شما می توانید بر اساس کسب و کار و فعالیت وب‌سایت خود لیست کاملی از کلمات کلیدی که کاربران آن را جستجو میکنند تهیه کنید وبر اساس آن کلمات اقدام به تولید محتوا نمایید و در این صورت کاربران با جستجوی کلمات مذکور سایت و صفحات سایت شما را در نتایج جست و جوی گوگل مشاهده خواهند کرد.

۴- بررسی رقبای بازار و سایت های رقیب

یکی از راه های مهم در افزایش رنکینگ سایت این است که شما سایت های رقیب خود را مشاهده و بررسی کنید. نقاط ضعف و قوت آن‌ها را شناسایی کرده و از آن‌ها در وب‌سایت خود استفاده کنید. آنالیز رقبا به شما این امکان را میدهد که با ایده های جدید آن‌ها بیشتر و بهتر آشنا شوید. معیار ها و ارزش های کلمات کلیدی خود را بهتر و بیشتر درک کنید و در نهایت به شما کمک میکند که استراتژی مناسبی برای افزایش رنکینگ سایت خود پیدا کنید.

۵- استفاده از استراتژی سئو مناسب

هر سایت و هر کسب‌وکاری باید برای بهبود و افزایش رنکینگ سایت خود یک استراتژی سئو داشته باشد. با استفاده از استراتژی سئو شما می توانید راهکارها و روش های مناسبی را برای افزایش رنکینگ الکسا به دست بیاورید.

بهبود سئو تنها به این معنی نیست که سایت شما از لحاظ فنی در بهترین حالت ممکن باشد بلکه به این معنی است که کاربران و بازدید کننده های سایت شما یک تجربه عالی از سایت شما به دست بیاورند. در صورتی که کاربران و بازدیدکنندگان از سایت شما یک تجربه عالی و مناسب از سایت شما داشته باشید می توان امیدوار بود که در بازدید های بعدی نیز به سراغ سایت شما بیایند.

بررسی راهکارهای افزایش رنکینگ سایت با استفاده از قواعد افزایش رنکینگ الکسا

 

تأثیر مستقیم در افزایش رنکینگ گوگل

 

همانطور که گفته شد شما می توانید با افزایش رنکینگ سایت و افزایش رنکینگ الکسا باعث جذب مخاطب بیشتر به سایت خود شوید. مهم‌ترین نکته در افزایش تعداد بازدید ها این است که رتبه سایت شما در نتایج جست و جو ها بالاتر خواهد آمد. این به این معنی است که افزایش رنکینگ گوگل ارتباط مستقیمی با افزایش رنکینگ سایت دارد؛ و هر چه که افزایش رنکینگ الکسا شما بهتر و بهینه تر باشد باعث افزایش رنکینگ گوگل نیز می شود. با این کار سایت شما می تواند در بین نتایج صفحه اول گوگل و در بهترین حالت در بین ۳ نتیجه اول گوگل باشد. با این کار تعداد بازدید کننده های سایت شما هر روز افزایش پیدا خواهد کرد.

در صورتی که مطلب را دوست داشتید آن را ❤️ کنید یا نظرتان را از طریق کامنت برای ما بنویسید.

ممنون از همراهی شما.

منابع :
https://blog.alexa.com/improving-your-alexa-rank/
https://en.wikipedia.org/wiki/Alexa_Internet
https://blog.alexa.com/top-questions-about-alexa-answered/

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی قلی پور

عاشق وردپرس و سئو هستم و با عشق دانش و تجربیاتم رو با شما به اشترک میزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن