وردپرس
موضوعات داغ

معرفی مهمترین افزونه های وردپرس

۴.۸
(۴)


افزونه های وردپرس ابزارهای عالی هستند که برای گسترش امکانات سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند.در این مقاله به معرفی مهمترین افزونه های وردپرس خواهیم پرداخت.

بررسی و معرفی مهمترین افزونه های وردپرس

افزونه های وردپرس کاربرد های گوناگونی دارند و برای بخش‌های مختلف می‌توان از افزونه های مختلف استفاده کرد. این نکته را به یاد داشته باشید که اگر از دو افزونه با کاربرد یکسان استفاده کنید ممکن است در کار آن‌ها اختلال ایجاد شود. پس بهتر است که در هر زمینه از یک افزونه استفاده نمایید.

برای مثال اگر قصد دارید یک افزونه برای سئو وردپرس استفاده کنید، میبایست بهترین افزونه برای این منظور  را از مخزن افزونه های وردپرس  انتخاب و نصب کنید. در ادامه مهمترین افزونه های وردپرس معرفی خواهند شد.

معرفی مهمترین افزونه های وردپرس

۱. افزونه iThemes Security برای تأمین امنیت سایت

ایمن نگه داشتن سایت یکی از مهمترین کارها است. در این بین یکی از مهمترین افزونه های وردپرس برای این کار، افزونه iThemes Security است که باعث افزایش امنیت سایت شما می شود و از سایت شما محافظت می‌کند. استفاده از امکانات پایه این افزونه رایگان است و برای استفاده از امکانات حرفه ای آن، باید هزینه ای را به صورت دوره ای پرداخت کنید.

۲. افزونه Akismet جهت منع دریافت هرزنامه ها و نظرات آلوده‌ها

یکی دیگر از مهمترین افزونه های وردپرس افزونه Akismet است. این افزونه یکی از افزونه های پیش فرض وردپرس است و همزمان با نصب بسته اصلی نصب می شود. این افزونه در واقع یکی از مهمترین افزونه های وردپرس به عنوان ضد اسپم بوده و مانع این می شود که ربات‌های اینترنتی در صفحات وب سایت شما، نظرات و کامنت های اسپم و آلوده قرار دهند.این افزونه با این کار، امنیت سایت شما را تثبیت می کند.

استفاده از این افزونه رایگان است و برای استفاده پیشرفته از آن باید هزینه ای به صورت دوره ای پرداخت نمایید.

۳. افزونه Yoast SEO جهت بهینه سازی سئوی سایت

امروزه اهمیت سئوی سایت ها بر هیچ‌کس پوشیده نیست. تمامی محتوای قرار گرفته روی سایت ها باید از استانداردهای سئو پیروی کند تا سایت به راحتی در موتور های جست و جو قرار گیرد. در این بین یکی از مهمترین افزونه های وردپرس افزونه Yoast SEO است که به صورت حرفه ای در زمینه بهینه سازی سئوی سایت به شما کمک می‌کند.

تقریباً استفاده از این افزونه در تمامی سایت های وردپرس رواج دارد و یکی از چند افزونه پرکاربرد در وردپرس به حساب می آید. این افزونه کارایی بسیار بالایی داشته و یکی از مهمترین افزونه های وردپرس است.

این افزونه باعث می‌شود که کلمه کلیدی سایت شما به صورت ویژه در صفحات سایت ها مشخص شود تا کاربران با جست و جوی آن کلمات، به صفحات سایت شما وارد شوند. همچنین این افزونه طول مقالات و چگالی کلمه کلیدی در آن‌ها را نیز بررسی می کند تا هر صفحه نیز در زمینه بهینه سازی سئو بهبود پیدا کند.

استفاده از افزونه Yoast SEO به صورت رایگان بوده و برای استفاده از امکانات حرفه ای آن باید این افزونه را به صورت قانونی خریداری نمایید.

۴. افزونه XML گوگل به عنوان نقشه سایت

یکی از مهمترین افزونه های وردپرس افزونه نقشه سایت یا همان XML گوگل است. این افزونه یک نقشه کلی از تمامی لینک ها و منوی های سایت در اختیار گوگل قرا می دهد تا گوگل با بررسی این لینک ها به محتوای صفحات پی برده و آن‌ها را دسته بندی نماید.

در واقع با استفاده از این نقشه گوگل به راحتی می‌تواند محل قرار گیری محتوا های مختلف در سایت شما را بررسی کند. با این کار در وقت گوگل صرفه جوی شده و اعتبار سایت شما نیز در نزد گوگل رشد بسیار بالایی خواهد داشت.

نقشه XML یکی از کاربردی‌ترین و مهمترین افزونه های وردپرس است که روی تمامی سایت های وردپرس باید نصب شود.

در هنگام نصب و استفاده از این افزونه دقت داشته باشید که در حالت عادی اگر از افزونه XML گوگل و افزونه Yoast SEO به صورت همزمان استفاده کنید تداخل در سایت شما به وجود می‌آید. چرا که افزونه Yoast SEO خود دارایی یک بخش نقشه سایت است و با این کار سایت شما دارای دو نقشه خواهد بود. پس بهتر است انتخاب کنید که از کدام یکی از این افزونه ها به عنوان نقشه سایت استفاده کنید. شما می‌توانید در افزونه Yoast SEO بخش نقشه آن را غیر فعال کنید.

افزونه XML یک افزونه کاملاً رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

۵. افزونه wp rocket برای بهینه سازی سرعت سایت

استفاده از سایت های وردپرس یک ایراد دارد و آن هم این است که بعد از مدتی کد های نوشته شده و استفاده شده در سایت زیاد شده و سرعت سایت را کند می کند. به همین دلیل باید این کد ها را فشرده کرده و از تولید اضافی آن‌ها جلوگیری کرد. یک از مهمترین افزونه های وردپرس افزونه wp rocket است.

با استفاده از این افزونه، سرعت بارگذاری صفحه سایت شما در دستگاه های کاربران سرعت چشمگیری خواهد داشت و سایت شما بهینه تر خواهد شد. این افزونه یکی از مهمترین افزونه های وردپرس است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. این افزونه بخش های زیادی از سایت را پوشش می دهد و با استفاده از آن می‌توانید تغییرات زیادی را روی سایت را به راحتی و با چند کلیک اعمال نمایید.

در هنگام استفاده از افزونه wp rocket به این نکته توجه داشته باید که این افزونه با دیگر افزونه های بهینه سازی سرعت سایت تداخل دارد. پس بهتر است از بین افزونه های بهینه سازی سرعت سایت، بهترین و مناسب‌ترین را برای سایت خود انتخاب نمایید.

امکانات پایه در افزونه wp rocket برای استفاده کاربران رایگان بوده و برای استفاده از امکانات حرفه ای باید هزینه ای را به صورت دوره ای پرداخت نمایید.

۶. افزونه redirection برای تغییر مسیر لینک های خراب

ممکن است بعضی از صفحات سایت دچار مشکل شوند و یا دیگر نیازی به استفاده از آن صفحات نباشد برای همین باید آدرس این صفحات تصحیح شود. چون این آدرس ها از قبل توسط موتور های جست و جو ثبت شده اند و دیگر نمی شود آن‌ها را از حافظه اینترنت پاک کرد پس باید آن‌ها را به مسیر دیگری هدایت کرد. برای هدایت این آدرس ها باید از افزونه های مربوطه کمک گرفت.

یکی از مهمترین افزونه های وردپرس در زمینه تغییر مسیر لینک ها افزونه redirection است.

این افزونه به شما کمک می‌کند که لینک های خود را به صورت دستی و یا خودکار به صفحات مورد نظر خود هدایت کنید. شما با استفاده از این افزونه می‌توانید به راحتی تمام مسیر های ۳۰۱ و ۴۰۴ را مدیریت کنید. از این افزونه در بسیاری از سایت های وردپرسی استفاده شده و یکی از مهمترین افزونه های وردپرس به شمار می رود.

امکانات پایه در این افزونه برای کاربران رایگان بوده و برای استفاده از امکانات حرفه ای باید هزینه ای را به صورت حق اشتراک دوره ای پرداخت نمایید.

۷. افزونه WooCommerce برای ایجاد سایت های فروشگاهی

یکی از مهمترین کاربرد سایت ها در اینترنت، استفاده از آن‌ها به عنوان فروشگاه های اینترنتی است. برای اینکه یک فروشگاه اینترنتی مناسب داشته باشد باید از افزونه های فروشگاهی استفاده کنید. یکی از مهمترین افزونه های وردپرس در این زمینه افزونه WooCommerce است.

با توجه به تعداد کاربران این افزونه می‌توان گفت که معروف‌ترین و مهمترین افزونه های وردپرس در زمینه ایجاد صفحات فروشگاهی همین افزونه WooCommerce است.

شما با استفاده از افزونه WooCommerce می‌توانید امکانات بسیار زیادی را برای فروشگاه خود در نظر بگیرید. حتی می‌توانید هزینه های حمل و نقل را نیز در سایت قرار داده تا کاربران شما نوع حمل نقل را نیز خودشان انتخاب کنند. با استفاده از این افزونه شما به راحتی می‌توانید هر نوع فروشگاهی را ایجاد کنید.

افزونه WooCommerce گزینه های زیادی را برای ایجاد فروشگاه های مناسب در اختیار دارد با این حال ، فقط گزینه ها و امکانات پایه برای کاربران به صورت رایگان وجود دارد و برای استفاده از امکانات بیشتر و حرفه ای تر باید هزینه ای را به صورت دوره ای برای آن پرداخت نمایید.

اگر در این زمینه سؤال، نظر یا تجربه خاصی دارید، می‌توانید در قسمت نظرات، با ما و دیگر افرادی که در این زمینه علاقه‌مند هستند، مطالب خود را به اشتراک بگذارید.

مقاله های سایت سئواستاد توسط تولیدکنندگان حرفه ای محتوا تهیه شده و پس از تکمیل آن توسط اینجانب مهدی قلی پور در سایت قرار داده می شود.

ممنون از همراهی شما.

امتیاز شما به این مقاله؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه ۴.۸ / ۵. تعداد رای: ۴

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

نوشته های مشابه

‫۱۲ دیدگاه ها

 1. من اونقدر افزونه روی سایتم نصب کرده بودم که به شدت سایتم سنگین شد. ممنون از مقالات مفید و کاربردیتون که این نکات ارزنده رو به رایگان در اختیار همه میزاره.

 2. دقیقا همون چیزایی که دنبالشون می گشتم. ممنون از معرفی این افزونه ها.
  خوشحال میشم که در آینده همین مقاله رو آبدیت کنید و افزونه های مفید دیگه ای رو هم بزارید.

  1. سلام بله حتما خانم رستمی
   تا عید امسال انشاا… آپدیت میکنم مقاله رو…
   ممنون از پیشنهاد شما
   بازم به سایت مون سر بزنید.

 3. سلام. من موقع نصب بعضی از افزونه ها با مشکل مواجه میشم. از کجا باید بدونم که افزونه ایی که می خوام نصب کنم با قالب سایتم سازگاری داره یا نه؟

  1. سلام برای این منظور دونه دونه افزونه ها رو غیر فعال کنید و هر افزونه ای که غیر فعال کردید تست بگیرید که ببینید مشکلتون حل شده یا خیر…
   این جوری اون افزونه ای که مشکل داره رو پیدا می کنید و به جاش از افزونه ای مشابه کمک بگیرید.
   موفق باشید.

 4. بهتون خدا قوت میگم. سایت خوب و با مطالب آموزشی فوق العاده ای دارید. من یک سوالی دارم از خدمتتون. برای داشتن یک سایت و مدیریت آن نیاز به دانش برنامه نویسی هم هست، اگر خیر یا بله در هر صورت لطفا یکم توضیح دهید و تا چه مقدار بلد باشیم مناسبه؟

  1. سلام خانم بابایی گرامی
   ممنونم لطف دارید.
   در جواب سوال شما باید بگم که :
   برای طراحی سایت با وردپرس نیاز به دانش برنامه‌نویسی نیست، بلکه باید دید برنامه نویسی داشته باشید و شما می‌توانید با دانش اولیه و ابتدایی، طراحی سایت خودتون رو انجام بدید.

 5. سلام و خدا قوت.
  من چندین وقته که با سایت پر بار شما آشنا شدم. مطالبتون خیلی مفید و غیر تکراریه. خواستم ازتون تشکر کنم.

  1. سلام جناب نصیری . مرسی از کامنت پر انرژیت . هدف ما از راه اندازی این سایت آموزش وردپرس و سئو به زبان ساده بوده و مقالات سایت توسط بهترین تولید کنندگان محتوا آماده شده و پس از سئوی محتوا توسط اینجانب در سایت قرار داده میشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا