سئو

یادگیری سئو چقدر طول میکشد؟ نکات تجربی سرعت دادن به آن

 اگر شما هم ابتدای این راه هستید و مدام از خودتان می پرسید که یادگیری سئو چقدر طول میکشد، پیش از هر چیز باید بدانید مدت زمان مورد انتظار علاوه بر آنکه از فردی به فرد دیگر متفاوت است، به عوامل گوناگونی نیز بستگی دارد.

در صورتی که به دنبال یک جواب خلاصه و کامل هستید، می توان گفت که یادگیری این موضوع، حدودا بین ۳ الی ۶ ماه (بسته به توانایی فردی) زمان خواهد برد. اما چنانچه ترجیح می دهید که زمان یادگیری سئو را به طور کامل و دقیق برای تان بررسی کنیم، در ادامه این مطلب همراه سئواستاد باشید.

آشنایی با سئو و اهمیت آن

پیش از آن که بخواهیم وارد جزئیات شویم، بد نیست بدانید که اصلا سئو چیست و چه تاثیری دارد. زیرا دانستن اهمیت این موضوع می تواند به سخت کوشی و ثبات قدم تان در راه یادگیری این مهارت کمک کند. در کل واژه “سئو” خلاصه ای از عبارت Search Engine Optimization  می باشد که معادل فارسی آن “بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو” است. در حقیقت این مهارت همانند نامش کمک می کند تا وب سایت مورد نظر در نتایج جستجوها در رتبه بندی های بالاتری ظاهر شده و به کاربران نمایش داده شود.

همانطور که حدس می زنید یادگیری این مهارت نیز مانند هر حرفه دیگری به صرف وقت و تلاش نیاز دارد، اما امروزه راه های متفاوتی پیش روی شماست که کمک گرفتن از آن ها می تواند به روند یادگیری تان سرعت ببخشد.

مدت زمان لازم برای یادگیری سئو و عوامل موثر بر آن

مدت زمان لازم برای بررسی سئو و عوامل موثر بر آن

اینکه یادگیری سئو چقدر طول میکشد، یکی از اصلی ترین سوال هاییست که تقریبا تمام افراد در ابتدای مسیر از خودشان می پرسند. دانستن این موضوع بیش از هر چیز دیگری به دو عامل وابسته است:

  • شما باید ببینید که چقدر به یادگیری این مهارت علاقه دارید؟
  • چه راهی را برای یادگیری سئو انتخاب کرده اید؟

پاسخ به این دو سوال تا حد زیادی می تواند راه پیش روی تان را روشن کند. بدون شک هر چقدر که علاقه و انگیزه بیشتری برای این موضوع داشته باشید، روند یادگیری تان نیز سریع تر خواهد بود. در این راه باید همواره به خاطر داشته باشید که فراگیری مهارت سئو و تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه ای، به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد. بنابراین به طور کلی می توان گفت سئو بیش از آن که به تکنیک های پیچیده و عجیب نیاز داشته باشد، به تمرین و یادگیری مداوم وابسته است. علاوه بر این مورد، روش یادگیری و آموزش شما نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

سئو بیش از آن که به تکنیک های پیچیده و عجیب نیاز داشته باشد، به تمرین و یادگیری مداوم وابسته است.

روش های متفاوت یادگیری سئو

از جمله رایج ترین راه های یادگیری سئو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

. کارآموزی

بسیاری از افراد یادگیری مهارت سئو از طریق کارآموزی را ترجیح می دهند. برای این کار شما باید در یک شرکت سئو به کارآموزی مشغول شده و با یک حقوق کم و مشخص، بین ۵ تا ۸ ساعت در روز کار کنید. این روش مزایای بسیاری مانند قرار گرفتن در محیط کار را به شما آموزش خواهد داد، اما از آن جایی که شما دارید مهارت سئو را به صورت تجربی و نه شاید اصولی فرا می گیرید، ممکن است کمی در زمینه نظرات تخصصی محدود شوید.

اینکه در این روش یادگیری سئو چقدر طول میکشد به مدت دوره مورد نظر بستگی دارد. معمولا دوره های کارآموزی این مهارت به صورت ۳ ماهه برگذار می شود، اما بهتر است توجه داشته باشید که ۳ ماه برای تبدیل شدن به یک فرد حرفه ای چندان کافی به نظر نمی رسد.

. استفاده از منابع رایگان

یکی دیگر از روش های پیش روی شما استفاده از منابع رایگان مانند فیلم ها، کتاب ها و جزوات رایگانی است که در این زمینه منتشر و تولید شده است. اگر بخواهیم صادق باشیم، یادگیری سئو از این راه جزو طولانی ترین و سخت ترین راه های ممکن است، به خصوص اگر در این مسیر تازه کار بوده و هیچ تجربه خاصی از آن نداشته باشید. اگر می خواهید تنها به منابع رایگان و خودآموزی تکیه کنید، باید یادگیری به روش آزمون و خطا را در پیش بگیرید که همین مسئله باعث می شود حداقل حدود ۱ سال زمان برای فراگیری مهارت سئو نیاز داشته باشید!

. یادگیری با دوره ها و پکیج های آموزشی

در حال حاضر یکی از بهترین و سریع ترین راه های ممکن برای یادگیری اصولی و کامل سئو، استفاده از دوره های آموزشی و پکیج های معتبر است. در صورتی که شما از دوره مناسبی استفاده کنید، برای یادگیری این مهارت در سطح قابل قبول و مناسب، به حدود ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز خواهید داشت. البته توجه داشته باشید هر چقدر که شما زمان بیشتری از روز را به یادگیری اختصاص دهید، سریع تر به نتیجه خواهید رسید.

نکات تجربی و مهم برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری سئو

نکات تجربی و مهم برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری سئو

. به روز باشید

یکی از مهم ترین نکاتی که به شما کمک می کند بتوانید مهارت سئو را سریع تر یاد بگیرید، آپدیت بودن و استفاده از منابع به روز است. بدون شک مبحث سئو نیز مانند هر موضوع دیگری به طور مداوم در حال تغییر و گسترده شدن است و به روز بودن باعث می شود در ادامه راحت تر با تغییر الگوریتم ها کنار آمده و به سرعت آن ها را فرا بگیرید.

. منابع مختلف و نامعتبر را حذف کنید

اگر شما هم قصد دارید مسیر یادگیری این مهارت را به طور پیوسته و اصولی طی کنید، بهتر است که تمرکزتان را روی یک منبع معتبر و با ارزش معطوف کنید و در کنارش از اطلاعات تکمیلی نیز بهره بگیرید. به خاطر داشته باشید از این شاخه به آن شاخه پریدن و استفاده زیاد از منابع مختلف و نامعتبر نه تنها کمکی نمی کند، بلکه بیشتر از همیشه گیج تان خواهد کرد.

. با برنامه ها و ابزارهای مختلف آشنا شوید

حتما توجه کنید که در کنار یادگیری اصول و تکنیک های مختلف سئو، استفاده از ابزارها و برنامه های مختلف در این زمینه را نیز به برنامه تان اضافه کنید. تجربه ثابت کرده است که داشتن مهارت در این زمینه، سرعت یادگیری و هماهنگ شدن با جدیدترین مِتُد سئو را آسان تر می کند.

یادگیری سئو

 

کلام پایانی

ما در این مطلب از سایت سئواستاد تلاش کردیم تا به شما به طور کامل توضیح دهیم که یادگیری سئو چقدر طول میکشد. در میان روش های گفته شده معمولا استفاده از پکیج ها و دوره های آموزشی معتبر، از سایرین مفیدتر و نتیجه بخش تر می باشند، اما همانطور که خودتان هم متوجه شده اید، یادگیری این مهارت به استمرار و صرف وقت کافی نیاز خواهد داشت و هر چقدر که شما با علاقه و انگیزه بیشتری در این مسیر وارد شده باشید، سرعت پیشرفت تان نیز بالاتر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا