سئو و بهینه سازی وبسایت
موضوعات داغ

سئو کلاه سیاه چیه و چرا دیگه این روش جواب نمیده؟

 سئو کلاه سیاه

اگر بخواهیم به طور ساده به تعریف سئو کلاه سیاه بپردازیم باید بگوییم که سئو کلاه سیاه در واقع یک نوع کلید میانبری است که برای بازی با موتورهای جستجو و سر در گم کردن آن‌ها انجام می‌شود.

اگر تازه وارد فضای فضای جستجو در اینترنت شده‌اید باید بگوییم که هدف موتورهای جستجو مانند Google ارائه بهترین نتایج در هنگام جستجو یک کلمه یا موضوع خاص توسط کاربر است.

موتورهای جستجو می‌خواهند مردم تجربه جستجوی بهتری داشته باشند. بنابراین موتورهای جستجو این کار را بطور خودکار از طریق الگوریتم‌ها  انجام می‌دهند.

در واقع در روش سئو کلاً سیاه  از ضعف الگوریتم‌های موتورهای جستجو استفاده می‌شود تا به نحوی سر آن‌ها کلاه گذاشته شود و باعث افزایش رتبه سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجو شود.

به عبارت ساده ، SEO کلاه سیاه شامل تکنیک‌هایی است که خلاف دستورالعمل‌های گوگل عمل می‌کند.  باید گفت که این استراتژی خطر جریمه بالای Google را به همراه دارد.

در این بین تکنیک‌های سئو کلاه سفید  شامل ارائه محتوای با کیفیت به کاربران است که دقیق ، مرتبط و به خوبی سازمان یافته هستند. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در برچسب عنوان ،و همچنین لینک سازی های داخلی و خارجی برخی از نمونه‌های استفاده از تکنیک‌های سئو کلاه سفید به شمار می‌روند.

مقایسه سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید
سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

سئو کلاه سیاه در واقع به روش‌هایی گفته می‌شود که برای به دست آوردن رتبه بهتر در نتایج جستجو در برابر دستورالعمل های موتورهای جستجو استفاده می‌شود. این روش تکنیک‌های متعددی را شامل می‌شود که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

چرا از روش سئو کلاه سیاه استفاده می‌شود؟

علت این که از روش سئو کلاه سیاه از زمان پیدایش موتورهای جستجو استفاده میشده است این است که باید گفت که در بازار دیجیتالی و پر رقابت امروز، این که سایت شما بتواند در نتایج جستجوی مرورگرها مخصوصاً موتور جستجوی گوگل در ردیف بالا قرار بگیرد؛ برای رشد مشاغل  و کسب درآمد بالا بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وقتی که یک کسب وکاری سایتش در نتایج جستجو در رتبه بالا قرار می گیرد در نتیجه میزان ورودی مخاطبان به سایت مورد نظر افزایش یافته و احتمال فروش محصولات آن یا بهتر دیده شدن سایت سایت نسبت به رقبای دیگر بیشتر خواهد شد.

برای این کار روش‌های درست و نادرست زیادی وجود دارد که بتوان با استفاده از آن‌ها به بهینه سازی موتورهای جستجو پرداخت. روش سئو کلاه سیاه روشی بسیار نادرست و ناپسند است. روشی اشتباه که در صورت کشف آن عواقب بسیار خطرناکی برای سایت شما به دنبال خواهد داشت.

روش سئو کلاه سیاه برای این که محتوا را برای کاربر بهینه سازی کند آن را به گونه‌ای برای موتور جستجو و به صورت حقه و ترفندهای نادرست بهینه سازی می‌کند. استفاده مداوم از روش‌های سئو کلاه سیاه به هر حال به جای بهبود رتبه سایت شما به حضور سایت شما در موتورهای جستجو آسیب جبران ناپذیری خواهد زد.

روش‌های سئو کلاه سیاه کدام اند؟

در این قسمت به معرفی برخی از روش‌های سئو کلاه سیاه می‌پردازیم.

( روش‌های سئو کلاه سیاه که در زیر بیان می‌شود را به هیچ وجه انجام ندهید.)

مخفی کردن متن

این روش سئو کلاه سیاه را با نام کلاکینگ می‌شناسند و اگر کمی در سایت‌ها بررسی کنید متاسفانه هنوز هم به طور وسیعی وجود دارند. البته این سایت‌ها باید منتظر جریمه سنگین موتورهای جستجو باشند.

این شیوه بدین صورت عمل می‌کند که صفحه را با محتوایی غیر از آنچه کاربر به دنبالش بوده و گوگل انتظار داشته است پر می‌کند. وقتی که کاربر وارد چنین صفحه‌ای می‌شود می‌بیند که آن موضوعی که به دنبالش بوده به هیچ وجه در این صفحه پرداخته نشده است. یک متن پنهان همچنین به عنوان متن نامرئی یا متن جعلی نیز شناخته می‌شود.

استفاده از محتوای تکراری

این روش که قبلاً استفاده می‌شد و شاید هم در مقطعی جواب هم می‌داد جزو بدترین و نامناسب‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. در واقع کپی کردن مطلب چه برای سایت باشد یا هر چیز دیگر کار درستی نیست.

الگوریتم‌های موتورهای جستجو به راحتی قادر به تشخیص متن‌های کپی شده از سایت‌های دیگر هستند و به طور جدی با سایت‌های متخلف برخورد می‌کنند.

در واقع موتورهای جستجو به متن‌های یونیک و منحصر به فرد امتیاز می‌دهند و آن‌ها را در نتایج جستجو به کاربر نمایش خواهند داد. بنابراین بهترین روش برای افزایش رتبه سایت‌ها تولید محتوای اختصاصی و منحصر به فرد خواهد بود.

پر کردن صفحه با کلمه کلیدی

این روش سئو کلاه سیاه که بارها آن را در سایت‌های مختلف دیده‌اید به این صورت است که از یک کلمه کلیدی به طور مکرر در لابه لای متن و بیش از حد استفاده می‌شود.

استفاده از کلمات کلیدی به اندازه کافی از نظر موتورهای جستجو ایرادی ندارد اما اگر در این زمینه افراط یا تفریط شود مطمئناً برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

این موضوع شامل استفاده از کلمات کلیدی بی ربط هم می‌شود. نباید متن را به صرف این که خوش آیند موتور جستجو باشد تألیف نمود. خوانایی متن برای کاربر بسیار مهم است. شخصی که محتوا را می‌بیند و مطالعه می‌کند باید آن محتوا برای او کیفیت مناسب را داشته باشد.

تبادل لینک

تبادل لینک که قبلاً از آن استفاده می‌شد شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد روزی به یکی از روش‌های سئو کلاه سیاه تبدیل شود. به روز رسانی الگوریتم‌های موتورهای جستجو این شیوه افزایش رتبه سایت را کاملاً ً مردود می‌داند.

می‌توان گفت که تبادل لینک اگرچه شاید تأثیری در افزایش لینک‌های ورودی شما داشته باشد اما رتبه شما را بالا نخواهد برد. چون که موتور جستجو تمرکزش بر این است که سایت‌ها به طور طبیعی به فرآیند لینک بیلدینگ بپردازند و تبادل لینک زیاد در نهایت منجر به این می‌شود که لینک‌های بی کیفیت و نا مرتبط به سایت شما زیاد شود در نتیجه تأثیر منفی بر سئو سایت شما خواهد داشت.

برای موتورهای جستجو نوشتن

این که بخواهیم متن را طوری بنویسیم که برای موتورهای جستجو خوشایند باشد یکی از روش‌های سئو کلاه سیاه به شمار می‌رود.

استفاده از روش‌های مختلفی برای نوشتن متن برای مثال تغییر دادن برخی قسمت‌های متن مثل جملات اول یا آخر یک متن را بازنویسی کردن  و یا این که از منابع دیگر متن را کپی کرده و با استفاده از نرم افزارهای مختلف تغییراتی را به طور خودکار در آن ایجاد کنیم باعث می‌شود که موتورهای جستجو به سرعت متوجه شوند که متن شما ارزش خواندن برای کاربر ندارد و داری بار علمی و محتوایی نیست.

البته باید بگوییم که ترجمه کردن یا بازنویسی کردن به طور کامل به گونه‌ای که به نام نویسنده و منبع اشاره شده باشد شامل این روش نیست و بسیار هم از نظر سئو با اهمیت خواهد بود. بنابراین باید در این زمینه جزئیات کار را بیشتر مد نظر قرار داد.

وقتی الگوریتم موتورهای جستجو بررسی می‌کنند  و متوجه می‌شوند که کاربری که به صفحه شما فرستاده‌اند به اندازه کافی در صفحه باقی نمی‌ماند و سریع از صفحه خارج می‌شود مطمئناً یکی ایرادی در کار وجود دارد. در واقع باید محتوایی تولید کرد که برای مخاطب ارزش خواندن داشته باشد.

روشهای سئو کلاه سیاه

 

چرا روش سئو کلاه سیاه محکوم به شکست است؟

در جواب این که چرا روش سئو کلاه سیاه محکوم به شکست است باید بگوییم که پیچیدگی الگوریتم‌های موتورهای جستجو با گذشت زمان و روز به روز بیشتر شده است و دور زدن موتورهای جستجو و فریب آنها تقریبا غیرممکن و بسیار پرریسک شده است. بنابراین توصیه می‌شود که از روش سئو کلاه سیاه خودداری کنید.

بهترین روش برای بهبود رتبه در نتایج جستجوها استفاده از روش سئو کلاه سفید است.

در کل باید گفت که روش کلاه سیاه از نظر اخلاقی هم کار درستی نیست زیرا ضوابط و دستورالعمل‌های موتورهای جستجو را زیر پا می‌گذارد.

در زمان‌های گذشته  این حقه‌ها و ترفندهای سئو کلاه سیاه به خوبی جواب می‌داد. اما  از آنجا که موتورهای جستجو دوست ندارند کاربرانشان را کسی فریب دهد، آن‌ها اقدامات لازم را برای به دست آوردن نتایج جستجوی تمیز و دقیق با به روز رسانی الگوریتم‌های جستجوی خود انجام میدهند و سایت‌هایی را که از روش سئو کلاه سیاه برای قرار گرفتن در صدر جستجوهای موتورهای جستجو استفاده می‌کنند به طور جدی جریمه می‌کنند.

در صورتی که مطلب را دوست داشتید آن را ❤️ کنید یا نظرتان را از طریق کامنت برای ما بنویسید.

ممنون از همراهی شما.

منبع:

https://blog.hubspot.com/marketing/black-hat-seo

https://www.searchenginejournal.com/why-black-hat-seo-tactics-work/221821/

https://seokar.com/news/black-hat-seo

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی قلی پور

عاشق وردپرس و سئو هستم و با عشق دانش و تجربیاتم رو با شما به اشترک میزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن