سئو
موضوعات داغ

دوره جامع سئو

۴.۱
(۷)

به بهینه سازی پلتفرم های ارتباط با مخاطبان، خصوصاً سایت ها، سئو گفته می شود. به عبارت دیگر، با استفاده از تکنیک های متنوع سئو می توان گوگل را قانع کرد که سایت شما برای کاربران ارزشمند است و از این طریق در نتایج سرچ گوگل به جایگاه برتری دست یافت.
آگاهی از تکنیک های سئو مانند هر مقوله دیگری، نیاز به آموزش دارد، از این رو، در این مقاله تصمیم گرفتیم تا با معرفی دوره جامع سئو، به شما در فراگیری روش های انجام آن کمک کنیم، بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نقطه صفر سئو کجاست؟

پیش از آن که به معرفی بخش های مختلف دوره جامع سئو وبسیما بپردازیم، بهتر است ببینیم اصلاً چه لزومی دارد که این دوره را بگذرانیم. اگر به تازگی کسب و کاری را شروع کرده اید، مهم ترین و مطمئن ترین شیوه بازاریابی برای شما، استفاده از تکنیک های سئو خواهد بود و اگر هم یک کسب و کار قدیمی دارید، استفاده از اصول سئو می تواند راهی مقرون به صرفه برای بازاریابی دیجیتال شما محسوب شود.
برای گذار از نقطه صفر سئو که در واقع آگاهی به لزوم فراگیری آن است باید مراحل زیر را دنبال کنید:

آشنایی با موتور جستجوی گوگل: بدون آگاهی درباره عملکرد گوگل در تحلیل محتوای سایت ها و رفتار کاربر نمی توان اصول سئو را فراگرفت. آشنایی با مفهوم سئو: همان قدر که شناخت گوگل اهمیت دارد، آشنایی با مفهوم سئو نیز مهم است. ترسیم مسیر یادگیری اصول سئو: در این بخش با فاکتورهای اصلی برای یادگیری سئو آشنا می شویم. چگونگی آنالیز سایت ها توسط الگوریتم های گوگل: در این بخش در خصوص دلیل طراحی الگوریتم های گوگل و تأثیر آن ها بر دنیای سئو مطالب مفیدی آموزش داده می شود. تکنیک های سئو: مهم تر از شناخت انواع تکنیک های سئو، چگونگی استفاده از آن هاست که در این قسمت به آن پرداخته می شود.

 

تدوین استراتژی سئو

گفتیم که تولید محتوا اصلی ترین قسمت بازاریابی دیجیتال است ولی اگر از استراتژی درستی پیروی نکنیم، تولید محتوا و دیگر فعالیت‌های انجام شده، اثربخشی نخواهند داشت بنابراین به منظور دستیابی به یک استراتژی مفید باید مراحل زیر انجام شود:

تحقیق درخصوص کلمه کلیدی: شما می توانید با به کارگیری ابزارهای آنلاین کلمات کلیدی را بر اساس میزان جستجو و ارزش اقتصادی آن ها پیدا کنید.
درک هدف کاربر از جستجو کلمه کلیدی:  تنها استفاده از کلمات کلیدی برای سئو نمی تواند کارساز باشد بلکه باید به هدف کاربر از جستجوی این کلمات کلیدی توجه کنید و ماهیت محتوای تولید شده را بر همین اساس طراحی کنید. برخورداری از یک نقشه سایت: در این بخش با انواع صفحات موجود در یک سایت اعم از صفحه لندینگ، صفحات عمومی، صفحات آرشیو و صفحات محتوایی آشنا می شوید و متناسب با ماهیتی که کلمه کلیدی دارد، ساختار مناسب را برای سایت انتخاب کنید.

 

آموزش تولید محتوا

محتوا پل ارتباطی شما با مخاطبان است بنابراین آموزش آن از مهم ترین بخش های دوره جامع سئو است. در بخش آموزش تولید محتوا می توانید با مباحث زیر آشنا شوید:

اهمیت تولید محتوا: اگر به درک اهمیت تولید محتوا برسید، حتماً در فراگیری و استفاده از آن موفق تر عمل خواهید کرد، بنابراین پیش از آموزش تولید محتوا لازم است بر نقش و اهمیت آن واقف شوید. چگونگی آنالیز محتوا توسط الگوریتم های گوگل: آشنایی با الگوریتم های اصلی که گوگل برای تجزیه و تحلیل محتوای شما استفاده می کند، در واقع راهی است برای اینکه محتوای بهتری تهیه کنید. بررسی اصول سئو در تولید محتوا: برای اینکه بتوانید محتوایی سئو شده تولید کنید باید قبل از هر چیز کلمات کلیدی را بیابید، سپس اقدام به شناسایی موضوعات مرتبط کنید و با شناخت اهداف و نیاز مخاطب شروع به نگارش عنوان مقاله و مقدمه آن کنید. بهینه سازی تصاویر مورد استفاده در محتوا، لینک سازی خارجی و داخلی، برچسب گذاری و رعایت اصول نگارش و … از دیگر مواردی است که در مبحث آموزش تولید محتوا به آن پرداخته می شود. استراتژی انتشار محتوا: آموزش کاربرد تقویم محتوایی برای برخورداری از یک ارتباط مداوم با مخاطب از نکات مهم در آموزش تولید محتوا و همین طور دوره جامع سئو محسوب می شود. حفظ جایگاه و بهبود آن در گوگل: به دست آوردن یک رتبه بالا در نتایج جستجوی گوگل و حفظ آن به یک اندازه دارای اهمیت است که تکنیک های آن از جمله لینک سازی، استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی و … که در این بخش آموزش داده می شود، اهمیت دارد. رسیدن به فروش بیشتر در سایه دستیابی به جایگاه بالا در گوگل: در اصل هدف سئو، سودآوری کسب و کار ماست به همین دلیل در این بخش تکنیک های لازم برای تبدیل بازدید کننده به مشتری مورد بررسی و آموزش قرار می گیرد.

دوره آموزش تولید محتوا

آموزش گوگل سرچ کنسول

فعالیت های ما برای اینکه هدفمند باشند، باید به طور مرتب مورد ارزیابی قرار بگیرند و نتایج حاصله بررسی شود تا در صورت نیاز تغییراتی در استراتژی ها انجام پذیرد.
یکی از ابزارهایی که خود گوگل به این منظور در اختیار ما قرار می دهد، Google Search Console است. برای کار با گوگل سرچ کنسول نیاز به آموزش است به همین دلیل این مباحث در این بخش بررسی شده و آموزش داده می شود:

آشنایی با جعبه ابزار گوگل
مدیریت منابع و معرفی سایت به گوگل
حفظ سلامت سایت با استفاده از ربات های گوگل
استفاده از ابزارهای کنسول جستجوی گوگل به منظور بررسی نحوه حضور سایت در نتایج جستجو
آموزش استفاده از ابزار Performance برای اطلاع از میزان جستجوی کلمات کلیدی و رفتار کاربران
آموزش استفاده از ابزار Coverage برای شناسایی و رفع مشکلات فنی سایت
بررسی وضعیت لینک سازی خارجی و داخلی

آموزش گوگل سرچ کنسول

آموزش لینک سازی داخلی و خارجی

هر چند که برخورداری از یک محتوای یونیک و ارزشمند لازمه سئوی سایت است ولی کافی نیست. لینک سازی می تواند به کسب و کار شما اعتبار دهد و به برندینگ آن کمک کند. به همین دلیل در دوره جامع سئو، نیاز است که به این مقوله مهم پرداخته شود. در ادامه به برخی از سرفصل های آموزش لینک سازی اشاره می کنیم:

مفهوم لینک سازی چیست: پیش از اینکه بخواهیم تکنیک های لینک سازی را فرا بگیرید حتماً باید با مفهوم آن و هم چنین مزایای لینک سازی داخلی و خارجی به خوبی آشنا شوید. آموزش لینک سازی داخلی: استفاده از لینک سازی داخلی، چیزی کمتر از استفاده از بک لینک هایی که از دیگر سایت ها دریافت می شود، ندارد. اهمیت حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی بستری رایگان برای برندینگ کسب و کار شما محسوب می شوند. اجرای کمپین رپرتاژ آگهی: یکی از ایمن ترین راه های افزایش اعتبار سایت و ارتقای جایگاه آن در نتایج جستجوی گوگل، استفاده از رپرتاژ آگهی است. هر چند که شاید در نگاه اول این تکنیک ساده به نظر برسد ولی پیچیدگی هایی دارد که حتماً باید آموزش داده شود. خرید بک لینک متنی و چگونگی استفاده از آن: بسیاری از تکنیک های رایج سئو بسیار حساس هستند و چنانچه اطلاعات کافی در خصوص استفاده از آن ها را نداشته باشید، مسلماً با جریمه های سنگین مواجه خواهید شد.

آموزش لینک سازی

تکنیک های حرفه ای سئو

برای اینکه بتوانید در گوگل به جایگاه خوبی دست پیدا کنید و قادر به حفظ رتبه خود در این موتور جستجو باشید، باید تکنیک های مختلف سئو را بدانید.

هوش مصنوعی: آشنایی با الگوریتم های Rank Brain و Hummingbird که در واقع قالب هوش مصنوعی گوگل محسوب می شوند. گوگل با استفاده از این الگوریتم ها رفتار کاربران را در مواقع جستجو بررسی می کند و با توجه به میزان رضایت آن ها از نتایج جستجو، درخصوص رتبه بندی سایت ها تصمیم می گیرد. نرخ کلیک: به هر میزان که جایگاه صفحه در نتایج سرچ گوگل بالاتر باشد، شانس آن صفحه برای افزایش بازدید و کلیک کاربران بیشتر است و هر چه کلیک یک صفحه بیشتر باشد، جایگاه آن صفحه بالاتر می رود به همین دلیل در این بخش در خصوص راه های بهبود نرخ کلیک صحبت خواهد شد. بازاریابی ویدیویی: از آن جایی که درصد بالایی از کاربران تماشای ویدیو را به خواندن مقاله ترجیح می دهند، اغلب الگوریتم‌های جدید گوگل به استفاده از ویدیو به منظور تعیین کیفیت محتوای صفحه توجه ویژه‌ای دارند. چگونگی بهینه سازی ویدیوها برای نمایش در صفحات وب یکی از آموزش های موجود در دوره جامع سئو است. کامنت مارکتینگ: برقراری ارتباط دو سویه با کاربران به وسیله ارسال نظرات و پاسخ به سوالات از سوی صاحبان صفحه از چشم گوگل دور نمی ماند، از این رو آموزش تکنیک‌هایی خلاقانه و کاربردی به منظور افزایش مشارکت کاربران و یادگیری بهترین روش ها برای پاسخ‌ گویی به آن‌ ها در این بخش قرار می گیرد. باز هم محتوا: آشنایی با تکنیک های مختلف تهیه و ارائه محتوا، بهینه‌سازی و بازنویسی محتوا با توجه به نیاز کاربر و ایده های کاربردی برای تولید و انتشار محتوا در این مرحله انجام می شود.

تکنیک های حرفه ای سئو

آموزش سئو تکنیکال

به طور کلی سئو تکنیکال به معنی بهینه سازی سایت به منظور کمک به گوگل برای درک صحیح از محتوا و ارتباط بین صفحات است؛ به این منظور باید سئو تکنیکال از لحظه طراحی سایت مد نظر قرار گیرد. برای آشنایی با این مبحث، در این مرحله به موارد زیر اشاره خواهیم کرد:

دانش فنی برای برخورداری از سئو تکنیکال: در این بخش به شما گفته می شود که چه میزان دانش و تجربه فنی در زمینه کدنویسی برای انجام سئو تکنیکال کافی است و روش انجام یک تغییر فنی در سایت و مرز اختیارات یک متخصص سئو گفته می شود.
ساختار آدرس دهی صفحات سایت: آموزش و آشنایی با بخش های مختلف آدرس دهی و تأثیر این کار بر سئو. مدیریت بودجه Crawl: منابع و زمانی را که ربات‌ های گوگل برای ایندکس صفحات هر سایت اختصاص می‌دهند، مدیریت Crawl می گویند که چگونگی مدیریت بودجه برای این منظور از دیگر مباحث این بخش است. شناخت و استفاده مناسب از تگ های HTML استفاده از Schema: آموزش نشانه‌گذاری استاندارد یا Schema درک گوگل از موضوع و محتوای صفحه را آسان تر می کند. بهبود سرعت سایت و تجربه کاربری از آن

 

آموزش کاربردی گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس، ابزاری است که با استفاده از آن می توانید رفتار کاربران را مورد ارزیابی قرار دهید و سپس اقدام به تشخیص نقاط قوت و ضعف خود کنید. برای درک بهتر این ابزار با این مفاهیم آشنا خواهید شد:

گوگل آنالیتیکس چگونه به ما کمک می کند: پیش از استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس حتماً باید از امکانات آن آگاهی کافی داشته باشید. مفاهیم اولیه گوگل آنالیتیکس: چنانچه با منطق ابزار گوگل آنالیتیکس به اندازه کافی آشنایی نداشته نباشید، نمی‌ توانید به جا و حرفه ای از این ابزار تجزیه و تحلیل استفاده کنید و در نتیجه امکان دارد یک کسب و کار به طور کامل از بین برود. استفاده از ابزارهای مکمل: استفاده صرف از ابزار گوگل آنالیتیکس نمی تواند ضامن موفقیت شما باشد بلکه باید با استفاده از ابزارهای کمکی گوگل آنالیتیکس را شخصی سازی کنیم، این ابزارها عبارتند از: Event، Goal، UTM و User Id
تهیه گزارشات حرفه ای و تخصصی: یادگیری نحوه گزارش گیری که در واقع کاتالیزور تعامل کارفرما یا صاحب سایت با متخصص سئو است.

آموزش گوگل آنالیتیکس

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا به طور مختصر و مفید سرفصل های دوره جامع هیولای سئو وبسیما را معرفی کنیم. با استفاده از این دوره می توانید به عنوان یک سئوکار وارد بازار کار شوید یا اینکه از تکنیک های سئو برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره جامع و کاربردی سئو با بیش از ۷۰ ساعت آموزش ویدیویی و پشتیبانی دائمی کلیک کنید.

 

امتیاز شما به این مقاله؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه ۴.۱ / ۵. تعداد رای: ۷

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. من دوره جامع وبسیما رو کامل گذروندم و واقعا نحوه آموزش و مطالب به قدری عالی و مفید بوده که نمی تونم روش ارزش بزارم. خودم یک سایت فروشگاهی دارم و هم از لخاظ سئو فنی و هم سئوی محتوا و بک لینک سایتم خیلی بهتر از قبل شده.

  2. سلام

    خواستم از مطالب خوبتون تشکر کنم برای کسی که در مسیر آموزش هست خیلی خوبه ،بسیار روان وشیوا به مفاهیم ،استراتژی و آموزش سئو پرداخته شده
    محتوای کلی سایتتون هم بسیار کاربردیه
    سایت های مختلفی رو سرزدم اما انصافا سایت شما برام مفیدبوده ،از زحماتتون قدردانی میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا