سئو

آموزش اسکریمینگ فراگ؛ ابزار جادویی و قدرتمند سئوکاران

ابزارهای مختلفی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) استفاده می شود؛ در این بین Screaming Frog یکی از بهترین ابزارها برای بررسی و گزارش های فنی سایت است. این نرم افزار برای بررسی و آنالیز کلی سایت و تحلیل رقبا مورد استفاده قرار می گیرد. اسکریمینگ فراگ یک برنامه است که برای کرال یا خزش لینک های وب سایت، تصاویر و کُدهای سایت با در نظر گرفتن SEO به کار می رود.

با نسخه رایگان این ابزار تا ۵۰۰URL در سایت کرال (خزش) می شود، و ویژگی های پیشرفته ای را در دسترس استفاده کننده قرار می دهد. اسکریمینگ فراگ به طور یکسان سایت های کوچک و بزرگ را را کرال کرده و می تواند تجزیه و تحلیل فوری نتایج به دست آمده را در قالب گزارش ارائه دهد.

راه اندازی و نصب  Screaming Frog

 

اغلب کسانی که به صورت مبتدی با اسکریمینگ فراگ کار می کنند در تنظیمات مربوط به این ابزار دچار مشکل می شوند. سایت های بزرگ معمولا برای ذخیره داده‌های سایت و پردازش داده‌هایی که Screaming Frog  از سایت به دست می ‌آورد، به حافظه بیشتری از سیستم کامپیوتری نیاز دارند.

قبل از شروع crawling وب سایت، کل رَم را به Screaming Frog اختصاص ندهید؛ زیرا امکان از کار افتادن سیستم وجود دارد. طبق توصیه Screaming Frog باید ۲ گیگابایت کمتر از کل RAM سیستم خود را استفاده کنید.

اعمال تنظیمات سفارشی مناسب

برای اینکه Screaming Frog به طور موثر سایت را کرال کند باید تنظیمات خاصی روی آن انجام شود. به صورت پیش فرض تنظیمات پیکربندی اسکریمینگ فراگ روی حالت «Basic» قرار دارد. برای کرال کردن سایت می توان تنظیمات سفارشی را با کلیک کردن روی زبانه « Configuration » و سپس گزینه « Spider » انجام دهید. این کار برای سایت های بزرگ که دارای ده ها هزار URL هستند بسیار مفید است.

می توان پیکربندی SEO spider را با دقت انجام داد تا فقط فایل ها و URL های مورد نیاز را کرال کند. چنین تنظیماتی موجب صرفه جویی در زمان و فضای هارد دیسک می شود؛ زیرا در سایت های بزرگ کرال تمام URL ها ساعت ها به طول می انجامد. انجام تنظیمات اسکریمینگ فراگ مطابق با نیازها و حذف مواردی مثل حذف فایل‌ های تصویری، حذف زیر دامنه‌ها و ایجاد عباراتی برای مشاهده فقط URL‌های خاص با ساختاری خاص می ‌توانند کار با یک سایت بزرگ را راحت تر کنند.

نحوه استفاده از اسکریمینگ فراگ چگونه است؟

نحوه استفاده از اسکریمینگ فراگ چگونه است؟

با استفاده از ابزار Screaming Frog Crawler امکان بررسی یک وب سایت و نحوه عملکرد ساختار آن و همچنین شناسایی مشکلاتی که در آن رخ می دهد بسیار راحت است. از طریق گزارش هایی که اسکریمینگ فراگ ارائه می دهد می توان به صورت دقیق تر بهینه سازی سایت را برای کاربران و موتورهای جستجو انجام داد. در نسخه رایگان این نرم افزار، امکان اعمال فیلتر بیش از ۴۰ ویژگی وجود دارد؛ همچنین در یک وب سایت می توان  حداکثر تعداد  ۵۰۰URL  را تجزیه و تحلیل کرد.

در نسخه پولی ابزار اسکریمینگ فراگ امکان اسکن تمام صفحات فرعی سایت با استفاده از ابزارهای دیگری مثل Google Analytics و  Google Search Console امکان پذیر است و محدودیتی برای تعداد URL ها وجود ندارد. برای استفاده از تمام قابلیت های نرم افزار اسکریمینگ فراگ یا قورباغه جیغ زن باید سالانه مبلغی را به عنوان حق اشتراک پرداخت کنید. همچنین برای دانلود این ابزار مفید می توانید به سایت https://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/ مراجعه کنید.

استفاده از ابزار اسکریمینگ فراگ فوق العاده آسان است؛ به طوری که یک نمای واضح و مبتنی بر جدول در اختیار کاربر قرار می دهد که به راحتی می توان آن را با اعمال فیلترهایی به دلخواه کاربر تنظیم کرد.

 

 

جمع بندی

اسکریمینگ (Screaming Frog) یک ابزار محبوب سئو میباشد که برای تجزیه و تحلیل کُلی وبسایت و سایر عملکردها استفاده می شود. یکی از بزرگترین چالش های پیش روی کاربران جدید، نحوه نصب و راه اندازی این ابزار است. برای اینکه  SEO Spider بتواند به خوبی کار کند باید قبل از انجام کرال، مقدار بیشتری از RAM دستگاه رایانه خود را خالی کنید. اگر  قابلیت های این ابزار قدرتمند به درستی درک شود می توان از ابزار Screaming Frog نهایت استفاده را برد.

 

مقاله های سایت سئواستاد توسط تولیدکنندگان حرفه ای محتوا تهیه شده و پس از تکمیل آن توسط اینجانب مهدی قلی پور در سایت قرار داده می شود.

 

منبع:

https://www.geekschip.com/blog/technical-seo-tips-tricks-through-the-use-of-screaming-frog

https://delante.co/definitions/screaming-frog

 

مهدی قلی پور

من مهدی قلی پور هستم ❤️ عاشق سئو ❤️ اینجام تا دانش و تجربیاتم رو با شما به اشتراک بزارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا