سئو
موضوعات داغ

سئو کلاه سفید

۵
(۷)

اگر برای شما هم جای سوأل است که سئو کلاه سفید چیست؟ پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم به جنبه های مختلف سئو کلاه سفید بپردازیم تا بیشتر با چگونگی عملکرد آن آشنا شوید.

هدف ما از این مقاله در وبسایت سئواستاد این است که در فهم معنای سئو کلاه سفید به شما کمک کنیم و استراتژی های سئو کلاه سفید را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید در سایت خود از آن ها استفاده کنید.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید مجموعه ای از استراتژی های سئو است که رتبه بندی سایت شما را در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل بدون نقض قوانین آن بهبود می بخشد. سئو کلاه سفید از دستورالعمل های کیفی موتورهای جستجویی مانند گوگل پیروی می کند و برای دستکاری الگوریتم های گوگل از روش های فریبکارانه استفاده نمی کند. به عبارت ساده تر، سئو کلاه سفید یک روش ایمن به منظور بهینه سازی سایت ها برای موتورهای جستجو است.

اگر شما محتوایی تولید می کنید که برای کاربران مفید است، سئو داخلی سایت را به بهترین نحو انجام می دهید،  از لینک ها و بک لینک ها استفاه می کنید، سرعت بارگذاری سایت خود را مرتباً بررسی می کنید و از ریسپانسیو بودن سایت خود مطمئن هستید، بنابراین می توان گفت که شما از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده بهره مند هستید.

 

مزایای استفاده از سئو کلاه سفید

 

کسب جایگاه برتر در گوگل برای مدت زمان طولانی

هدف از هر گونه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، به دست آوردن رتبه برتر در فهرست نتایج گوگل (SERPs) است. سئو کلاه سفید می تواند به سایت ها کمک کند تا در بین یکی از ده رتبه اول گوگل قرار بگیرند و بتوانند برای مدت طولانی، جایگاه خود را حفظ کنند.

چنانچه بتوانید با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید به صفحه اول نتایج جستجو در گوگل برسید، احتمال اینکه با به روز رسانی الگوریتم های گوگل جایگاه خود را از دست بدهید، بسیار کم خواهد بود. دلیل این امر این است که گوگل همیشه در تلاش است تا بهترین نتایج ممکن را برای کاربران خود که از دستورالعمل های وبمستر (Webmaster Guidlines) آن پیروی می کنند، رتبه بندی کند و سایت هایی را که از تاکتیک های فریبکارانه استفاده می کنند، از موقعیت های برتر حذف کند.

ایجاد اعتماد و اعتبار با استفاده از سئو کلاه سفید

با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید می توانید اعتماد و اعتبار بیشتری را برای سایت خود به دست بیاورید. وب سایت هایی که بر اساس روش های سئو کلاه سفید رتبه بالایی کسب می کنند، می توانند به راحتی اعتماد موتور جستجوی گوگل را جلب کنند زیرا آن ها در واقع از دستورالعمل های کیفی وبمستر پیروی می کنند.

اگر می بینید که وب سایت ها و برندهای خاصی سال هاست در جایگاه برتر نتایج گوگل هستند، به این نکته توجه کنید که حتماً این سایت ها توانسته اند با تلاش مداوم و استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید اعتماد و اعتبار لازم را نزد گوگل به دست بیاورند.

صرفه جویی در وقت و هزینه با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید

با استفاده از سئو کلاه سفید، در واقع شما از قوانین موتورهای جستجو تبعیت می کنید و تأثیر اقداماتی که انجام می دهید، تا مدت ها باقی می ماند.

به عبارت دیگر، با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید شما نباید نگران هدر رفتن زمان و بودجه خود باشید زیرا به واسطه روش های بهینه سازی که انجام داده اید، هیچگاه از سوی گوگل جریمه نخواهید شد.

سهولت استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید

یکی دیگر از مزایای سئو کلاه سفید این است که انجام آن آسان است و هر کسی می تواند استراتژی های بهینه سازی این مِتُد را تا حصول نتیجه دنبال کند.  هم چنین بسیاری از متدهای سئو کلاه سفید به تکنیک های بهینه سازی داخلی باز می گردد.

اما  در سئو کلاه سیاه، شما باید روش های پیچیده ای را بیاموزید و در اغلب موارد به ابزارهای ویژه ای نیاز دارید؛ بنابراین اگر به دنبال آسان ترین راه برای به دست آوردن رتبه بالا در نتایج سرچ گوگل هستید، سئو کلاه سفید به شما پیشنهاد می شود.

 

استراتژی های سئو کلاه سفید

 

تولید محتوای باکیفیت

اولین استراتژی سئو کلاه سفید تولید محتوای با کیفیت است که برای خواننده نوشته شده باشد نه موتور جستجو. رتبه بندی محتوایی که بتواند نیازهای کاربر را برآورده کند با استفاده از کلمات کلیدی در گوگل آسان تر است.  بنابراین تلاش کنید که به تمام پرسش های کاربر در محتوای خود پاسخ دهید زیرا مسلماً مایل نیستید که کاربر احساس کند که برای کسب اطلاعات بیشتر باید به وب سایت دیگری برود.

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط

تمام استراتژی های سئو کلاه سفید باید شامل انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای افزودن به محتوای شما باشد. به عبارت دیگر، به صرف نوشتن محتوای باکیفیت به صفحه اول گوگل نخواهید رفت و حتماً باید در محتوای خود بر کلمات کلیدی مرتبط تمرکز کنید.

بنابراین، بهتر است از یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی به منظور یافتن کلمات کلیدی مرتبط برای افزودن به محتوا استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید از ابزار Kwfinder  به صورت رایگان استفاده کنید. این ابزار می تواند به شما کمک کند تا کلمات کلیدی را پیدا کنید که زیاد جستجو می شوند ولی رقبای شما از آن ها کمتر استفاده می کنند و به این طریق شانس بیشتری برای رتبه بندی و افزایش ترافیک سایت خود به دست آورید.

استفاده از روش های سئو داخلی

استفاده از روش های سئو داخلی
استفاده از روش های سئو داخلی

سئو داخلی سایت (On-page SEO) یکی از قوی ترین تکنیک های سئو کلاه سفید است. با بهینه سازی عناصر کلیدی موجود در سایت و در کدهایHTML ، می توانید به گوگل اعلام کنید که صفحات وب سایت شما به واسطه کدام کلمات کلیدی باید رتبه بندی شوند.

چنانچه سئو داخلی سایت را به درستی انجام دهید، به تعداد بک لینک های کمتری نیاز خواهید داشت. این امر به این دلیل است که گوگل از سئو داخلی به عنوان فاکتور اصلی رتبه بندی استفاده می کند، اما بسیاری از افراد از قدرت واقعی آن بی خبر هستند.

استراتژی لینک دهی داخلی سئو کلاه سفید

شما می توانید با استفاده از استراتژی لینک دهی سئو کلاه سفید، رتبه صفحه هدف خود را در سایت افزایش دهید؛ تنها کاری که در این ارتباط باید انجام دهید این است که صفحات مرتبط دیگر در سایت خود را پیدا کنید و به وسیله یک لینک متشکل از کلمه کلیدی، به صفحه مورد نظر لینک کنید.

لینک های ورودی طبیعی (Organic Inbound Links)

لینک های ورودی طبیعی (Organic Inbound Links)
لینک های ورودی طبیعی (Organic Inbound Links)

لینک های ورودی طبیعی در واقع بک لینک هایی هستند که سایت شما به طور طبیعی و بدون هیچ گونه مذاکره ای دریافت می کند. به طور کلی، لینک هایی که به طور طبیعی دریافت می شوند یکی از مهم ترین عناصر استراتژی سئو کلاه سفید هستند.

الگوریتم های موتور جستجوی گوگل همیشه برای شناسایی و حذف لینک های غیرمجاز و خریداری شده به روز رسانی می شوند، بنابراین بهتر است از این نوع از لینک ها استفاده نکنید. طبیعتاً به دست آوردن لینک های طبیعی نیاز به کوشش زیاد و صبر و حوصله دارد ولی تأثیر آن برای مدت زیادی در رتبه بندی سایت شما باقی می ماند.

بهترین راه برای دستیابی به لینک های داخلی طبیعی این است که در حوزه کاری خود فعال باشید و با مشاغل مرتبط در این حوزه ارتباط برقرار کنید.

افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب سایت

سرعت بارگذاری صفحات وب سایت یکی از عوامل اصلی رتبه بندی سئو داخلی است و گوگل معیار خاصی برای اندازه گیری عملکرد سایت به نام Core Web Vitals دارد.

به طور کلی، سرعت سایت به سرعت بارگذاری صفحات آن پیش از تعامل کاربر، اشاره دارد و نوعی سئو تکنیکال محسوب می شود. اغلب کاربران ترجیح می دهند صفحات مورد نظر آن ها خصوصاً در تلفن های همراه در کمتر از سه ثانیه بارگذاری شود و اگر این مدت زمان بیشتر شود، معمولاً کاربران صفحه را ترک می کنند؛ به همین دلیل افزایش سرعت بارگذاری صفحات یک تکنیک سئو داخلی بسیار مهم است.

ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو بودن سایت
ریسپانسیو بودن سایت

آخرین تکنیک سئو کلاه سفید، ریسپانسیو کردن وب سایت است. موتورهای جستجویی مانند گوگل برای ایندکس و رتبه بندی صفحات وب سایت شما پیش از هر چیز به قابلیت اجرای بهینه آن ها در صفحه نمایش تلفن های همراه توجه می کنند. و بهترین راه برای بهینه سازی سئو سایت در تلفن های همراه، برخورداری از یک طراحی ریسپانسیو، افزایش سرعت بارگذاری صفحات و ایجاد تجربه بهتر برای کاربر در هنگام کار با دستگاه های تلفن همراه است. چنانچه بتوانید سایت خود را برای نمایش در دستگاه هایی همچون تلفن همراه یا تبلت بهینه سازی کنید، می توانید به رتبه بالای موتورهای جستجو دست پیدا کنید.

 

سخن پایانی

همان طور که گفتیم، سئو کلاه سفید به مجموعه ای از تکنیک ها گفته می شود که بدون نقض قوانین موتورهای جستجو، رتبه بندی سایت شما را با استفاده از کلمات کلیدی بهبود می بخشد. به عبارت دیگر سئو کلاه سفید برای به دست آوردن جایگاه برتر در نتایج جستجوی گوگل، از روش های نادرست برای فریب الگوریتم های موتورهای جستجو استفاده نمی کند.

هم چنین استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید برای همه امکان پذیر است زیرا نیاز به آموزش یا استفاده از ابزار خاصی ندارد.

ممنون از همراهی شما.

منبع: https://seochatter.com/what-is-white-hat-seo

مقاله های سایت سئواستاد توسط تولیدکنندگان حرفه ای محتوا تهیه شده و پس از تکمیل آن توسط اینجانب مهدی قلی پور در سایت قرار داده می شود.

امتیاز شما به این مقاله؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد رای: ۷

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

 1. سلام. میگن اگر از سئو کلاه سفید استفاده کنیم خیلی زمان بر هست که بتونیم به صدر نتایج گوگل بیاییم. من خیلی سایتم رو دوست دارم و برام مهمه که تحت هیچ شرایطی خدایی ناکرده پنالتی نشم. به نظرتون بهترین راه چی هست. ممنون از شما.

  1. سلاااااام شیرین خانم.
   فقط و فقط سئوکلاه سفید و سئو کلاه خاکستری هم در صورت استفاده با احتیاط فراوان!

 2. سئو کلاه سفید خیلی زمان بره و سئو کلاه سیاه هم واقعا به نظر من به ریسکش نمی ارزه. کلاه خاکستری به نظر من بهترین روش هست و اگه حرفه ای و تخصصی انجام بشه خیلی زود نتیجه میده.

 3. چقدر جالب. من در مورد سئو کلاه سیاه و سفید و خاکستری فقط اسم هاشون رو شنیده بودم. خیلی برام جالب بود. پس با این حساب بهتره که از کلاه سفید استفاده کنیم. ولی خوب آخه برای کسی که عجله داره که سریع نتیجه بگیره یکم زمان بر نیست؟

  1. درود بر شما جناب مجیدی

   پیشنهاد من فقط و فقط استفاده از سئو کلاه سفید هست و لاغیر!
   پیشنهاد میکنم حالا که وارد دنیای زیبای سئو و بهینه سازی سایت شدین صبرتون رو هم بیشتر کنید و عجله برای حصول نتیجه نکنید و همیشه به فکر نتیجه پایدار و مطمئن با استفاده از سئو کلاه سفید باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا